Офіційна позиція трудового колективу Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» щодо проєкту звернення Луцької міської ради до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра освіти та науки України Оксена Лісового про перешкоджання розвитку туризму та руйнування міжнародного іміджу міста Луцька та України

Категорії:

Відокремлений структурний підрозділ «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» є найбільшим закладом фахової передвищої та професійно-технічної освіти у Волинській області та займає п’яте місце за величиною в Україні серед закладів даного типу. У коледжі навчається 2001 здобувач освіти та працює 158 працівників, які є платниками податків Луцької територіальної громади. Декілька років поспіль коледж займає перші позиції за кількістю поданих заяв абітурієнтів. Чотири відділення (інформатики та комп’ютерної техніки, харчових технологій, туризму та готельно-ресторанної справи, економіки і підприємництва) надають освітні послуги у 65 навчальних аудиторіях, серед яких є 12 спеціалізованих лабораторій та 6 навчально-виробничих майстерень, необхідних для якісного проведення занять у реальних професійних умовах.

Ознайомившись із проєктом звернення, трудовий колектив закладу висловлює свою офіційну позицію. По-перше, щодо твердження, що діяльність коледжу в історичної будівлі має негативні наслідки для «фактично відновленої з руїн та профінансованої європейською спільнотою історичної пам’ятки» зазначаємо, що коледж, новітня історія якого починається з 1966 року, систематично нарощував кількісний склад здобувачів освіти та посилював свою матеріально-технічну базу, підтверджував відповідність усім ліцензійним та акредитаційним вимогам. Це виключає саму можливість висловлюватися про наш заклад освіти як такий, що «відновили з руїн».

По-друге, щодо того, що коледж «підриває сформований позитивний імідж міста та України» зауважуємо, що ми є партнером та учасником численних міжнародних проєктів та програм, співпрацюємо з департаментами туризму, культури та охорони здоров’я провінції Мерсін (Республіка Туреччина), об’єднанням шкіл гастрономічних та готелярських у містах Хелм, Люблін, Біла Підляска (Республіка Польща), болгарською фірмою з готельного обслуговування STAFFOREND, студентською молоддю із міст Батрун, Ель-Хімріль та Захла (Ліван).  Протягом 2022-23 р.р. студенти, учні та викладачі коледжу беруть участь в міжнародному проєкті Євросоюзу Erasmus+, у межах якого викладачі проводили гостьові лекції з популяризації туристичних дестинацій регіону іноземним студентам, а наші студенти здобувають знання та досвід у провідних навчальних закладах міста Рига (Латвійська Республіка). Здобувачі освіти коледжу постійно беруть участь у різноманітних заходах, у тому числі ініційованих міською радою (Князівський банкет, Мандрівний вішак, Міжнародний шаховий турнір тощо), які сприяють підвищенню туристичної привабливості міста Луцька, популяризації Волині як туристичного регіону, відомого за межами України.

По-третє, щодо перешкоджання «доступу до музею та відреставрованої території в даний час». На сьогодні, музейні експозиції в приміщеннях відреставрованих підземель ще не функціонують, тому абсурдно звучать звинувачення в перешкоджанні доступу до музею та проведенні екскурсій. Зазначаємо, що  ще до початку реалізації проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька» адміністрація коледжу та здобувачі освіти звертали увагу місцевої влади на унікальну туристичну привабливість цієї частини Старого міста. Додамо також, що силами студентів і викладачів коледжу проводилися роботи щодо розчищення підземель, території валу й стіни Окольного замку.

По-четверте, вважаємо, що перспектива можливого перенесення закладу освіти в невизначені приміщення є економічно недоцільною, оскільки заклад є сформованим, укомплектованим, забезпеченим необхідним обладнанням, має розвинену матеріально-технічну базу, яка накопичувалася десятиріччями. У зверненні не вказується жодна альтернатива для розташування коледжу в іншому подібному приміщенні з такою базою.

По-п’яте, щодо використання підвальних приміщень у господарських цілях, а саме, у якості укриття. Перебування людей під час повітряних тривог не може бути причиною зміни мікроклімату, оскільки підземелля будувалися для захисту людей від зовнішніх загроз. Тим більше, що для укриття використовується незначна частина підземель.

По-шосте, співпраця з міжнародними донорами проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька» передбачає соціальну складову, яка відстоює інтереси найбільш важливої й водночас вразливої соціальної категорії – підлітків та молоді. Якби в межах проєкту передбачалося переміщення закладу освіти, то проєкт не отримав би підтримку й не був би реалізований в межах співпраці з ЄС.

Наостанок, зазначені тези звернення депутатів Луцької міської ради підривають ділову репутацію та позитивний освітній імідж Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» та є неприпустимими від представників влади, яка покликана захищати інтереси громади.

Схвалено зборами трудового колективу, протокол від 27.03.2023 №2