Обмін досвідом організації освітнього процесу в умовах змішаного навчання

Перехід на змішане навчання, зумовлений пандемією, став неочікуваним та доволі серйозним випробуванням для учасників освітнього процесу-освітян, викладачів, студентів, учнів та їхніх батьків.

Після тимчасової розгубленості всім довелося прийняти цей виклик та швидко адаптуватись до нової реалії, але питання розвитку дистанційної освіти набуло неабиякої актуальності.

І хоча змішане навчання не є заміною очного та ніколи не планувалось на довгострокову перспективу, воно може стати ефективним інструментом не тільки під час карантину.

А оскільки відповіді на питання: «Як найближчим часом буде змінюватись епідеміологічна ситуація в Україні?» поки немає, освітяни мають бути готовими до організації такого навчання.

Для обміну досвідом організації та проведення занять з використанням технологій дистанційного навчання методистом Бурило Л.О. було організовано круглий стіл за участю голів циклових комісій. Зокрема, голова циклової випускової комісії комп’ютерної та програмної інженерії Ройко О.Ю. розповів про особливості використання інформаційних технологій для дистанційного проведення занять. На прикладі проведення лекцій викладачами комісії, було розглянуто практичні аспекти застосування середовища Moodle, сервісів Google Meet та Zoom, їх переваги, недоліки, доцільність використання в різних ситуаціях. Також було висвітлено особливості організації курсів на платформі Moodle із інтеграцією допоміжних веб-технологій. Круглий стіл пройшов у формі діалогу, де учасники мали змогу поділитись своїми напрацюваннями та обмінятись ідеями, які, будемо сподіватись, сприятимуть підвищенню якості навчання.

Бурило Л.О., Ройко О.Ю.