Обласне методичне об’єднання викладачів фізики та математики закладів фахової передвищої освіти Волинської області

Категорії:

05 березня 2025 року на базі коледжу відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів фізики та математики закладів фахової передвищої освіти Волинської області, під час якого обговорювалися актуальні питання організації освітнього процесу та використання сучасних інтерактивних технологій.

З вітальним словом до учасників звернувся в.о. директора коледжу, Заслужений працівник освіти України, Ігор Васильович Корчук. Він презентував Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій, як заклад, що здійснює якісну ступеневу освіту, має потужний кадровий потенціал, сучасну навчально-матеріальну базу. Ігор Васильович ознайомив присутніх із історією закладу освіти, його минулим і сьогоденням, розповів про активну роботу із відродження стародавніх традицій Луцького колегіуму.

Голова обласного методичного об’єднання викладачів фізики та математики, Віктор Олександрович Корнелюк продовжив засідання із ознайомлення з порядком денним, правилами прийняття рішень; представив доповідачів та теми їх викладів.

Викладачка математики, Тетяна Валеріївна Пугач представила учасникам засідання доповідь на тему «Сучасні освітні тренди та інструменти як засоби організації навчальної діяльності на заняттях з математики». Вона зосередила увагу на ключових освітніх тенденціях, що змінюють підходи до викладання математики, зокрема, персоналізоване навчання, STEM/STEAM-підходи, мікронавчання, гейміфікація, проєктне навчання, фліпер-клас тощо. Висвітлила можливості штучного інтелекту у реалізації репетиторських функцій, автоматизації оцінювання та аналітиці успішності, генеруванні е-контенту.

Галина Степанівна Сахарчук, викладачка математики, здійснила огляд інтерактивних дощок та можливості їх використання при вивченні математики. У ході доповіді педагогиня зазначила переваги та ефективність використання цих інструментів у візуалізації навчального матеріалу в умовах дистанційного і змішаного навчання. Доповідачка коротко зупинилась на функціях найпопулярніших інтерактивних дощок, зазначила можливості оптимального використання та інтеграції з іншими освітніми інструментами (презентації, відеоуроки, онлайн-підручники).

Висвітлення наступного питання засідання зосередилося на важливості формування у здобувачів освіти світоглядних і загальнонаукових уявлень про фізику як науку, а також на методах і засобах, які допомагають інтегрувати фізику у ширший контекст наукових знань. Викладачка фізики, Світлана Сергіївна Гут означила кілька ключових шляхів, через які відбувається становлення наукового світогляду людини, розуміння фізики як основи для пояснення природних явищ і застосування отриманих знань у різних сферах життя та професійної діяльності.

Під час підведення підсумків учасники засідання дійшли висновку, що впровадження сучасних цифрових інструментів сприяє підвищенню якості та  ефективності освітнього процесу, покращує розуміння складних тем і розвиває самостійність здобувачів освіти.

Світлана Гут