13-17 грудня 2021 року на базі Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж НУХТ» відбулось засідання робочої групи з розроблення освітніх програм за професіями: електромонтажник з освітлення та освітлюваних мереж, монтажник радіоелектронної апаратури та приладів, слюсар-ремонтник, агент з організації туризму.
До складу робочої групи з розроблення освітньо-професійних програм за професією агент з організації туризму було залучено двох представників Волинського фахового коледжу НУХТ, а саме: Осійчук Катерину – майстра виробничого навчання та Савченко Ірину – кандидата географічних наук, викладача фахових дисциплін.
МОН в рамках Програми ЄС «EU4Skills»: Кращі навички для сучасної України спільно з Фінським національним агентством з питань освіти (EDUFI) здійснює розроблення освітніх програм для професійної (професійно-технічної) освіти на компетентній основі з орієнтацією на результат. В розробці освітніх програм брали участь представники різних закладів професійної (професійно-технічної) освіти з м. Миколаєва, м. Мукачева, м. Львова та м. Луцька.
EU4Skills: «Кращі навички для сучасної України» – це спільна програма ЄС для підтримки реформи професійної (професійно-технічної) освіти в Україні. Співпраця подібного роду допомагає зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці та сприяє молоді реалізувати власний потенціал, а також сприяє в ефективній модернізації системи професійної освіти.
Сучасний освітній простір має привернути увагу молоді до робітничих професій, а також суттєво покращити якість підготовки учнів, що вже обрали професійну освіту. Важливим кроком в розвитку профтехосвіти, як одного зі складових будівництва успішної каїни є фаховий та якісний підхід до розробки освітніх програм. Новітні технології в підході до розроблення освітніх програм допоможуть закладам відповідати викликам часу. Наша спільна відповідальність – створити для здобувачів освіти умови для якісного здобуття практичних навиків, які вони зможуть застосувати після завершення навчання.
Розвиток професійно-технічної освіти сприятиме економічному зростанню регіону, адже багато вітчизняних й іноземних інвесторів зацікавлені у відкритті нових підприємств та працевлаштуванні кваліфікованих фахівців, які повинні готувати заклади професійної освіти.
Спільні проєкти з розроблення освітніх програм закладають основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці та надасть учням навички, необхідні роботодавцям.
Лариса Поліщук