Незвідані сторінки нашої історії. ВІДКРИТТЯ МАЛОВІДОМОЇ БАШТИ

На щастя, в нашому суспільстві завжди є люди, які присвячують частину свого життя важливим питанням популяризації історії, культури, археологічної спадщини серед молоді. У стінах Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій зародилася ідея реалізації цікавого проєкту, автором якого є директор закладу Ігор Корчук.

Ідея втілити історичні дослідження та залучити науковців, істориків, археологів і студентів у проєкти історичного, культурного та інших спрямувань виникла, як результат реставраційних робіт в рамках проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька  та Любліна». Так у ході реставраційних робіт під Баштою Чорторийських Окольного замку виявлено підземелля, які сполучені з Луцьким колегіумом (нині Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій), а також знайдено замурований підземний хід у протилежну сторону вздовж власне Окольника.

Замурований підземний хід вздовж Окольника під Баштою Чорторийських

Оздоблена ромбовидним орнаментом стіна Окольника простягається від Башти  Чорторийських до однієї з будівель колишньої Луцької тюрми.

Примикання стіни Окольника до стін Луцької тюрми

«Можна припустити, що саме там знаходилась наступна Башта  Окольника, яка носила назву Свинюська, – ділиться своїми здогадками Ігор Корчук. – На цю думку наштовхує те, що будівля колишньої тюрми розміщена на старих фундаментах і у згаданих підземеллях частково  збереглися  древні цегляні склепіння. І саме тут, за свідченням наших дослідників, є підземні  відкриті сполучення,  а деякі  з них на сьогодні замуровані. Очевидно, на нашу думку, це і є підземелля недослідженої Башти Свинюської Окольного замку».

Підземелля під Баштою Свинюською

Керівник коледжу має великі сподівання, що на Волині знайдуться небайдужі до історії давнього Лучеська меценати, які прагнуть розвідати невідомі сторінки нашої культурної спадщини, та долучаться до коледжівської молоді у відновленні підземель Башти  Свинюської Окольного замку. Тож всі, хто зацікавився, просимо звертатися за адресою: Волинський фаховий коледж НУХТ, вулиця Кафедральна, 6, місто Луцьк.

При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов’язкове