… Ти бачив як Ангели в Небо летіли?
Так-так, саме в Небо, а не навпаки…
Від пострілів влади отак відлітали
До Бога назавжди вкраїнські сини.
Вони ж бо пішли у НЕБЕСНУЮ СОТНЮ
Отак, з висоти, вберігатимуть нас,
Щоб вже не змогли вороги підступити
А для України настав слушний час.
Саме цими словами було розпочато виховну годину на тему «Небесна Сотня» на сторожі Соборності України», яка пройшла в рамках тижня суспільно-гуманітарних дисциплін на відділенні загальноосвітньої підготовки нашого коледжу. Класним керівником групи №4, викладачем історії, кандидатом історичних наук Сірук Н.М. ця тематика була обрана не випадково, адже Указом Президента України П.Порошенка від 11 лютого 2015 року на підтримку ініціатив громадськості і національної відваги та самовідданості, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), в Україні встановлено День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого.
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Метою даного заходу було вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, Героїв Майдану, пам’ятати і не забувати героїчні сторінки нашої історії. Адже той, хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
Останні місяці 2013 – початку 2014 років перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу, пробудилася приспана роками національна свідомість людей. Фінальним і найбільш драматичним етапом Революції Гідності стали події у Києві 18-20 лютого 2014 року. Сірук Н.М. на основі кіно-фото-відео документів, історіях очевидців, поетапно розповіла про трагічні події тих доленосних для держави днів.
Особлива увага була зосереджена на Героях Майдану 35 Волинської Сотні, які назавжди залишились в рядах Небесної – Олександр Бадера, Сергій Байдовський, Едуард Гриневич, Юрій Сидорчук, Іван Тарасюк, Віктор Хом´як, Василь Мойсей.
Хай пам’ять всіх убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави на власній землі. По країні вже з’являються перші вулиці, майдани, школи, названі на честь Героїв Майдану. Приклад Героїв Небесної має зупинити і тих, хто сьогодні розпалює все нові інші протистояння. Ми сьогодні в скорботі й з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної Сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та приймають у своє небесне воїнство тих, хто загинув на сході нашої країни.