Навички майбутнього формуються сьогодні

П’ятий день «Школи молодого лідера» спрямував учасників на розвиток навичок, які будуть їм необхідними в професійному становленні, – навичок soft skills. Студенти стали гостями Молодіжного центру Волині, відкритого простору для роботи, відпочинку та розвитку молодіжних організацій Волині.

Сучасний світ вимагає від успішного фахівця не лише вузькоспеціалізованих знань та умінь, але і навичок критичного мислення, креативності, вміння працювати в команді та взаємодіяти з іншими. Саме про різницю «твердих» (професійних) та «м’яких» (універсальних) навичок розповіли тренери центру Катерина Білохвіст та Леонід Корієнко. Вони зазначили, що часто м’які навички називають також універсальними або функціональними компетенціями, а факт володіння ними – функціональною грамотністю. Світовий економічний форум в Давосі оприлюднив у жовтні черговий список навичок, важливих для успіху в майбутньому, а ЮНЕСКО та Європейська комісія навіть встановили мінімальний рівень такої грамотності, необхідний кожному для того, аби «вписатися» в суспільство й не бути «соціальним інвалідом», не кажучи вже про професійну самореалізацію.

Очільник Молодіжного центру Захар Ткачук детально зупинився на тому, що як видатні лідери спонукають інших розвиватись та вдосконалюватись, та описав діючу модель лідерства, що надихає.

Діалоги, данетки, ситуаційні ігри, інтерактивні завдання та кейси – всі ці активності допомогли студентам усвідомити важливість універсальних вмінь та навичок та стимулювали їх прагнення до саморозвитку.