Навчання з надання домедичної допомоги потерпілим при нещасних випадках для студентів коледжу

В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Прості речі рятують життя. А чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому.

Основна мета першої домедичної допомоги – порятунок життя потерпілого і якнайшвидша евакуація його із зони ураження.

Найважливіше правило будь-якої допомоги – збереження власного життя. Це означає, що якщо ви не є впевненими у власній безпеці, ви не розпочинаєте надання допомоги.

2 травня 2023 року в коледжі були проведені навчання з надання домедичної допомоги потерпілим при нещасних випадках для студентів відділення інформатики та комп’ютерної техніки.

Перед присутніми виступили викладач охорони праці та безпеки життєдіяльності Тамара П’ЯВКА та інструктор з першої допомоги Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста Олександр РИМАРУК.

Метою проведення було підвищення загальних знань студентів, навчання їх практичним навичкам з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, травмах, кровотечах, ознайомлення з алгоритмом дій надання допомоги.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів – врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Увага приділялася наступним питанням:

  1. Домедична допомого при травмах.
  2. Перша домедична допомога у випадках серцево-легеневої реанімації.
  3. Перша домедична допомога при кровотечі із застосуванням джгута (турнікету) та підручних засобів.
  4. Алгоритм відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів. Прийом Геймліха.

Інструктор продемонстрував на манекенах як правильно надавати першу домедичну допомогу у випадках серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, в разі порушення прохідності верхніх дихальних шляхів. Після отриманих знань студенти самостійно опрацювали практичні навички з надання домедичної допомоги.

Значення першої допомоги важко переоцінити. Вчасно й правильно надана медична допомога у більшості випадків не тільки рятує життя потерпілого, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджає розвиток важких ускладнень (шок, нагноєння рани, загальне зараження крові), зменшує втрату працездатності.

Особлива увага приділяється популяризації знань із надання першої медичної допомоги. Засвоєння навичок та прийомів допомоги постраждалим є одним з найважливіших обов’язків кожної людини.