НАТО – фактор безпеки

4 квітня 1949 року у Вашингтоні було підписано договір представниками 12 країн – Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, США та Франції. Ця дата є офіційним днем заснування НАТО – Організації Північноатлантичного Договору.

Саме з нагоди відзначення цієї події було проведено засідання Євроклубу нашого коледжу, в якому взяли участь студенти груп 2 курсу спеціальностей “Готельно-ресторанна справа” та “Харчові технології”. Учасники заходу детально дізналися про структуру, мету, функції та діяльність Північноатлантичного договору, розглянули міфи про НАТО, які є найбільш поширеними серед громадян України. Вся ця інформація супроводжувалася короткими відео та презентаціями, які підготували учасниці Євроклубу Мирослава Нарбутова та Яна Садова. На завершення засідання студенти дискутували, відповідаючи на запитання типу «Що таке безпека?», «Хто забезпечує безпеку?», «Чи є безпечним життя в Україні?», «Чи відрізняється життя у нашій державі і в країнах Європи? Якщо так, то чим, якщо ні, то чому, на вашу думку?».

Під час інформування студентів про цю організацію керівник Євроклубу звернула увагу, що Північноатлантичний Альянс, всупереч стереотипному уявленню, є не тільки і не стільки воєнною структурою. Переважну більшість програм становлять цивільні дії. Та й сама організація функціонує опираючись на спільні цінності: демократію, захист прав людини, верховенство права у всіх сферах діяльності людини і держави.