Виховна робота

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) на 2023-2024 н.р.

Метою сучасного виховання є підготовка успішної особистості, що здатна самореалізуватися в суспільстві як громадянин, професіонал, носій культури. З цією метою у коледжі застосовуються традиційні підходів до виховання, а також інноваційні технології. На сьогодні вони активно впроваджуються у виховній практиці за такими напрямами: у процесі викладання навчальних дисциплін, позааудиторній виховній роботі, у співпраці з батьками; через взаємодію з молодіжними громадськими організаціями, діяльність студентського самоврядування.

У коледжі розроблена цілісна система виховних заходів, спрямованих на формування свідомих громадян, відданих патріотів свої країни, готових захищати національні інтереси та будувати правову, демократичну державу.

Головне завдання діяльності кожного педагога – виховання у студентів почуття відповідальності за свої вчинки, патріотів своєї держави, що мають забезпечити не тільки виживання, а й прогрес нації.

Мета патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:

  • утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
  • виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;
  • підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;
  • усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
  • сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;
  • формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;
  • утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;
  • культивування кращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;
  • формування мовленнєвої культури;
  • спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.

Патріотичне виховання у коледжі здійснюється під час проведення навчальних занять, через систему виховних заходів, роботу гуртків, проведення екскурсій, написання науково-дослідницьких робіт.

У коледжі велика увага приділяється збереженню і примноженню духовних цінностей, культурних національних традицій, шанобливому ставленню до української мови. Свідченням цього є такі заходи, як тематичні вечори вшанування пам’яті видатних постатей України, “Дні української писемності і мови”, “Дні рідної мови”, літературно-музичні композиції до дня народження Лесі Українки та Т.Г.Шевченка, конкурси читців поезії, студентських творчих робіт, лінгвістичні вікторини, конкурси української пісні, пошукові акції зі збирання фольклору рідного краю, дослідження родоводу.

Класні керівники ознайомлюють студентів на виховних годинах з національною символікою, історією козацтва та історією української держави, з історичними документами проголошення незалежності України, вчать студентів розуміння і необхідності дотримання  норм і принципів чинного законодавства України, поваги до прав і свобод інших людей, шанобливого ставлення до державних символів (Герба, Прапора, Гімну). Проведено  виховні години: ”Герб, гімн і прапор України – українські національні символи і святині”, „Символи України”, „Українська держава, її історія і сучасність”, ” Конституція України: права і обов’язки”

Зусилля педагогів спрямовуються на виховання cтудентів у дусі патріотичного обов’язку, готовності до військової служби та захисту України, повазі до національного та міжнародного законодавства, засад демократичної, правової держави. Проводяться тижні правових знань.

Особливо сприяють формуванню патріотичного духу студентів закладу заходи із використанням української національної та державної символіки, українського традиційного одягу, жовто-блакитних кольорів.

Поглиблюють знання студентів з історії рідного краю спільні заходи із Волинською обласною бібліотекою для юнацтва, Волинською обласною універсальною бібліотекою імені Олени Пчілки, зокрема вечір «Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Україні», круглий стіл «Волинь у Другій світовій війні” до дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, тематичний вечір до Дня партизанської слави, вечір-спогад «Воїни світла», цикл заходів «Перемоги української зброї», захід «Впали славою святих України сини», урок мужності та звитяги «Схиляємо голови перед героїзмом волинських патріотів».

В навчальному закладі вшановують сучасних героїв-захисників України та пам’ять загиблих за свободу, єдність і незалежність українського народу. Проводяться зустрічі, виховні години за участю бійців, що стали учасниками антитерористичної операції.

В навчальному закладі створений «Музей жертв тоталітарних режимів». При музеї успішно працює рада музею, функцією та завданням якої є систематизація та узагальнення попередньо зібраних пошуковцями матеріалів. Саме рада музею організовує спільно з краєзнавчим музеєм виховні заходи, тематичні пересувні виставки, наповнює новими експонатами музей. Проводяться зустрічі з учасниками, ветеранами Другої світової війни, воїнами УПА, з політичними в’язнями комуністичного режиму.

При музеї створений гурток “Юні екскурсоводи», члени якого ведуть систематичну науково-дослідницьку роботу з вивчення історичного минулого рідного краю, звичаїв і традицій. Члени гуртка проводять екскурсії по навчального закладу, який є пам’яткою архітектури VІІ ст., заповіднику «Старе місто». Студенти коледжу є учасниками програми «Луцьк – місто майбутнього» і разом з іншими учасниками шукають шляхи вирішення питань благоустрою м. Луцька, підвищення туристичного потенціалу міста. Студенти пишуть наукові дослідження і є учасниками наукових конференцій.

Важливим для формування справжніх громадян України є знання народних звичаїв та обрядів, походження свят церковного календаря. Свідченням цього є такі заходи як “День працівників харчової промисловості», «Андріївські вечорниці», «Свято Миколая», виховний захід «Волинь-колиска УПА» «Майстер клас по писанкарству», «Диво витинанки», «Конкурс на кращий творчо-естетичний проект».

Щорічно викладачі і студенти коледжу беруть участь в загальноміських заходах до Дня Голодомору, Дня матері.

Студенти і учні коледжу є учасниками ІІІ, ІV, V Всеукраїнських фестивалів вишитих оберегів єднання.

Учні, що навчаються за професією «Кравець» створюють колекції українського національного одягу та демонструють їх під час проведення заходів у навчальному закладі, а також спільних заходів з краєзнавчим музеєм.

У коледжі проводиться системна робота з метою забезпечення культурного і духовного розвитку особистості кожного студента, виховання молодих людей у дусі найкращих людських цінностей. Студенти з задоволенням беруть участь в художньо-естетичних заходах, відвідують театри, картинні галереї, концерти класичної музики, які формують їх духовність, розширюють світогляд та систему знань в галузі літератури і мистецтва.

Особливої уваги заслуговує волонтерська робота студентів закладу, яка сприяє формуванню у молоді відповідальної патріотичної поведінки, моральних і духовних цінностей, світогляду справжнього громадянина України. Можливістю реалізувати себе у служінні суспільству.

Упродовж багатьох років волонтерській загін «Милосердя» тісно співпрацює з доброчинною організацією “Мальтійська служба допомоги” та реалізує чимало важливих проектів. Студенти волонтерського загону коледжу беруть участь у доброчинних акціях „Миколай про тебе не забуде”, “Подаруй дитині іграшку”, “Подаруй радість життя дітям”, „Від серця до серця”, ”Одягни армію! Скоро зима”, збирають кошти, іграшки, канцтовари, надають допомогу дітям-сиротам, інвалідам, дітям з багатодітних сімей, онкохворим, людям похилого віку, а також організовують виховні, соціально-культурні заходи. Доброю традицією стало проведення свята до Дня Святого Миколая “Душі людської доброта” для пенсіонерів, які працювали у коледжі.

Педагогічний колектив коледжу докладає максимум зусиль для підготовки висококваліфікованих фахівців і творчого розвитку особистості, створення умов для самореалізації студентів, відповідно до їх здібностей і власних інтересів.