26 квітня 2023 року виповнилось 37 років вибуху, який стався на Чорнобильській АЕС на четвертому реакторі. Величезні об’єми витоку радіоактивних речовин, масштабна пожежа та тривала боротьба з наслідками – це лише частина жахливих наслідків трагедії. Сотні людей втратили життя в спробах перебороти вогонь, обмежити витік радіації чи врятувати інших людей. Завжди потрібно пам’ятати навіть про найстрашніші епізоди нашої історії, аби вшанувати пам’ять тих, хто віддавав життя за те, аби шкода була мінімальною.
«Чорнобильська трагедія очима сьогодення» – таку назву має година пам’яті, котра відбулася у Волинській обласній бібліотеці юнацтва в день 37-их роковин аварії на ЧАЕС, яку відвідали наші здобувачі освіти разом із заступником директора НВР
З ними ми поринули в атмосферу кінця епохи радянського тоталітаризму, крах якого розпочався з двох потужних вибухів на Чорнобильській АЕС 37 років тому. І, звичайно, вшанували пам’ять справжніх ліквідаторів аварії. Завдяки цьому сучасне покоління молоді фактично отримало цю унікальну можливість – появитися, жити і залишити свій слід на нашій прекрасній землі.
Звичайно, не можна було обійти увагою останні події на Чорнобильській АЕС. Адже коли почалося повномасштабне рашистське вторгнення в Україну, весь світ опинився перед загрозою нової ядерної катастрофи, ще страшнішої за 1986 рік. 24-го лютого 2022-го року саме по території, прилеглій до атомної станції, проїхала, здіймаючи радіаційний пил у повітря, російська бронетехніка. 30-ти кілометрову зону відчуження використовували для нових атак проти нашої оборони, а сама ЧАЕС на 36 діб опинилася в окупації.
Особовий склад, який був свідком цього вторгнення варварської орди, працював 600 годин замість звичайних 12 годин. Але ці люди були наполегливими і, як би жалюгідно це не звучало, вони насправді врятували Україну, Європу і весь світ від ядерного лиха!
Дякуємо Волинській обласній бібліотеці юнацтва за змогу долучитися до такого заходу!
Пам’ятаємо!
Катерина Пальоха