На Волині відбувся чемпіонат зі спортивного туризму

Опубліковано на сайті Волинська правда

 

Більше 160 кращих спортсменів-туристів взяли участь у Чемпіонаті області зі спортивного туризму серед юніорів та студентів, який відбувся 9-11 жовтня на турбазі «табір Сонячний», організований управлінням освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та обласним Центром туризму, спорту та екскурсій. Про це повідомили у прес-службі ЦТСЕ.

Відкриваючи Чемпіонат, директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, головний суддя змагань Леонід Толстіхін, зазначив: «Цього року у таборі відбулось дуже багато різноманітних заходів зі спортивного туризму, краєзнавчих, військово-патріотичних та відпочинково-оздоровчих для школярів, студентів, вчителів і навіть працівників управлінь та відділів освіти. Ці змагання є підсумковими у цьому році і найскладнішими, де виступають найдосвідченіші спортсмени. Приємно, що з кожним роком збірні команди районів і міст області мають високі показники. Такі результати досягаються завдяки тому, що тренуються їх досвідчені тренери, які своєю чергою самі пройшли хорошу школу підготовки і беруть активну участь в усіх заходах, що проводить Центр туризму».

Змагання з техніки пішохідного туризму вимагали від учасників не абиякої спортивно-технічної підготовки, щоб подолати скелелазну стінку, різноманітні переправи, траверси, спуски та підйоми. В загальному заліку, який складався з особисто-командних та командних змагань на дистанціях «Смуги перешкод», перемогу виборола команда Камінь-Каширського району, друге місце посіли школярі Любомльського району і третє – у спортсменів станції юних туристів м.Ковеля.

У велосипедному туризмі пріоритети дещо змінились. За результатами трьох дистанцій – «фігурне водіння», «велокрос» та 10-ти кілометрове «велоралі» – переможцями стали велотуристи Старовижівського району, друге місце у школярів Камінь-Каширського району і третє – за спортсменами Луцького району.

Змагання з водного туризму включали в себе теж три дистанції на різних видах суден: катамаран, байдарка та човен. Найкращу майстерність у водному туризмі продемонстрували юні туристи Маневицького району.

Паралельно із школярами змагались і студенти вищих навчальних закладів. У комплексному заліку, який складався із результатів змагань з пішохідного, водного та велосипедного туризму, перемогу святкували студенти інституту фізичної культури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, друге місце у турнірній таблиці посіла команда Волинського технікуму національного університету харчових технологій, а замкнула трійку лідерів – команда «Меридіан» географічного факультету Східноєвропейського національного університету.

Кращими у заліку серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації стали студенти Волинського технікуму національного університету харчових технологій, друге місце в учнів Луцького педагогічного коледжу, і третє – у команди коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Переможці та призери в загальному заліку отримали грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та кубки, а переможці та призери в особистому заліку кожного виду були нагороджені дипломами обласного Центру туризму, спорту та екскурсій.