Музей і громада: єдиними устами і єдиним серцем

Категорії: ,

Учні 7 та 12 груп разом з викладачем Сахарчук Г.С. побували у Волинському краєзнавчому музеї, де відбулась науково-мистецька акція під назвою «Музей і громада: єдиними устами і єдиним серцем» .
Вони ознайомилися з діяльністю гончара Анатолія Філозофа, відомого луцького майстра, спеціаліста відділу менеджменту та креативних індустрій департаменту культури Луцької міської ради, члена громадської організації «Рукотвори Волині». Його роботи з фондів музею є виробами декоративно-прикладного мистецтва – глиняної мікропластики; глиняними дитячими іграшками; музичними інструментами – свищиками (окаринами), на яких кераміст уміє грати; персонажами українських народних казок.
Окремим блоком на виставці були представлені глиняні вироби кінця XIX – початку XX ст. із фондових збірок, зокрема, музичні інструменти, відомі людству ще з часів неоліту – свистунці.
Автор розповів про свої нові розробки – музичні інструменти, виготовлені з кераміки. Це – ряд неповторних за тембром окарин та споріднених із ними свистунців, а також рідкісні види ударних. Особливості їх звучання продемонстрували луцькі музиканти: Владислав Старенков, Сергій Майоров , Мирослав Кіруєв.
Яскравим моментом презентації став виступ відомого луцького майстра, котрий займається реконструкцією рідкісних предметів старовини, Віктора Іщука. Він подарував гостям музею можливість познайомитись із екзотичними глиняними музичними інструментами: сопілкою родом з Перу та окариною – з Мексики.
Друга частина зустрічі – це проект «Вишивана краса від Косачів: присвячено Волинському краєві»; ексклюзивна колекція етно-одягу, створена за мотивами зразків традиційної вишивки зі збірок Олени Пчілки та Ольги Косач-Кривинюк.