Молодь коледжу відвідала виставку «За вашу і нашу свободу»

Категорії: , ,

rНещодавно в рамках року польської мови та культури студенти групи № 38 відділення готельно-туристичного обслуговування та викладач польської мови Вікторія Власенко з зацікавленням ознайомилися з виставкою «За вашу і нашу свободу» у Волинському краєзнавчому музеї, що приурочена до 270-річчя від дня народження Тадеуша Костюшка та 185-ї річниці Польського повстання.

Історичним тлом виставки стали бурхливі події, які розгортались на території Правобережної України та Польщі на зламі XVIII-XIX ст., коли Річ Посполита остаточно занепадає і стає жертвою своїх сусідів. На захист Батьківщини стають патріоти, які намагаються утримати незалежність, але після героїчних повстань зазнають поразки.

На виставці студенти ознайомилися з матеріалами, що пов’язані з особою Анджея Тадеуша Бонавентури Костюшка та подіями в Україні й Польщі періоду Листопадового повстання. Відкрили для себе маловідомі факти з біографії героя Польщі та Америки, а саме – його навчання в колегіумі отців піарів у Любешові (1755 – 1760). Основи освіти, шо отримав Костюшко на Волині, дали змогу продовжити навчання в кадетському корпусі Варшавської лицарської школи, а згодом, стати королівським стипендіатом Військової Академії в Парижі. Під час живого спілкування з екскурсоводом наші студенти дізналися про те, що бригадного генерала, командувача Національними збройними силами, організатора Польського визвольного повстання Тедеуша Костюшка було поранено та взято у полон, а згодом відправлено до Петропавлівської фортеці у Санкт-Петербурзі. Його трагічна дорога невільника знову пролягала через землю дитинства та юності, через Волинь. Молоді люди були подивовані патріотизмом поляків, які перевезли тіло свого героя у 1818 році зі Швейцарії до Кракова та перепоховали в кафедральній усипальниці Королівського замку на узвишші Вавеля.

Після змістовних відвідин всі сфотографувалися на фоні унікальної скульптури Давида д’Анже та зробили сесію світлин у фотозоні з цікавими історичними реконструкціями.

DSCN4489[1]