Витинанки — один із видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції. Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого й кольорового паперу. Їх використовували для прикрашання стін, вікон, полиць, груб, коминів, печей. Витинанка символізувала прагнення українців відзначити свято, пам’ятний день або прикрасити своє життя.
Незважаючи на зовнішню подібність, витинанки все ж таки відрізняються в залежності від регіону. Так, витинанки західних областей дрібно орнаментовані, як і писанки та рушники. А витинанки центральних областей України продовжують традиції народних килимів, гончарних розписів та вишивок.
Євроклубівці нашого коледжу спробували освоїти цю чарівну техніку, відвідавши майстер-клас, який провела викладач коледжу Олена Конох. Здобувачі освіти активно занурилися у творчий процес, проявили фантазію та отримали задоволення від ручної праці. Кожна витинанка була унікальною та відображала характер та уяву учасника.
Це мистецтво розвиває терпіння, увагу до деталей і любов до прекрасного. Вікові традиції, закладені в цій техніці, передаються від покоління до покоління і до сьогодні зачаровують своєю неповторністю.