Літературне свято «Високе світло імені та слова» (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)

Категорії:

Живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй — Леся Українка. З не такої вже й далекої минувшини, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. 150 років тому народилася вона в сім’ї Косачів, щоб стати для світу Лесею Українкою.

25 лютого 1871 року народилася видатна українська письменниця, перекладачка, громадська і культурна діячка, наша землячка Леся Українка.

Немає жодного куточка Волині, де б не знали, не шанували Лесю Українку. Як неодноразово писала вона у своїх листах, і як часто згадували її сучасники, «рідна Волинь була її серцю наймиліша» . Тут Леся народилася, тут пройшли її дитячі та юнацькі роки, сюди вона часто приїжджала на відпочинок. На Волині, окрім Луцька, Ковеля та Колодяжного, Леся побувала в інших населених пунктах, де вивчала народний побут, записувала обрядові пісні. Творчим доробком волинського періоду було близько 80 творів (драми, оповідання, образки, силуети, спогади, чимало поезій). «Властивий, найрідніший рідний край для мене – Волинь…» – писала Леся Українка в листі до матері 22 березня 1898 року. Саме на Волині в Луцьку, восьмирічна Леся написала свій перший вірш «Надія».

Сьогодні в стінах нашого навчального закладу педагогічний колектив та учасники освітнього процесу  згадували цю геніальну поетесу, сильну жінку, яка своїм життям, творчістю, громадською позицією органічно вплела в українську мову і культуру загальний цивілізаційний контекст людства.

В рамках літературного тижня суспільно-гуманітарних дисциплін  відбулося свято «Високе світло імені та слова». Готуючись до заходу, студенти опрацювали багато матеріалу і склали презентацію “Ні, я жива, я буду вічно жити!», та   відмітили, що Леся Українка пройшла великий шлях перемоги духу над стражданням тіла і проявами буденності життя. Вона – донька фантазії, вона – Мавка, бояриня, Міріам, Долорес і віща Кассандра.

На заході зворушливо прозвучали  написані Лесею Українкою листи до рідних і друзів, які виразно прочитали Симчук Анна, Магдюк Павліна, Шибинюк Софія, Присяжнюк Таня, Книш Анастасія, Солонінко Богдана.

Присутні послухали найкращі вірші письменниці, які трепетно передали декламатори Мельничук Михайло, Криворучко Валерія, Луць Богдана, Левченко Богдана, Коренюк Дарина, Малевич Назар, Верхломчук Анна – студенти групи  ОО-11.

Вихована в дусі кращих європейських літературних традицій, поетеса своїми творами і сьогодні залишається сучасною.  Її поезія спонукає до вершинної  досконалості,  до справедливості й добра. Тож не дивно, що читачі  й сьогодні можуть тамувати спрагу  з джерел Лесиної поезії.

Бурило Л.О., Матвійчук О.М.