Літературна година «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі…»

Категорії:

З нагоди 152-ї річниці з дня народження української письменниці, перекладачки та культурної діячки, нашої землячки, Лесі Українки, в коледжі відбулася літературна година «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі…»

25 лютого народилась геніальна дочка України – Леся Українка.

Леся Українка… Це ніжне й дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам’яті не тільки українця. Леся належить усім, бо її творчість зіткана з різних мотивів світової культури. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки спогад про «Лісову пісню» або «Досвітні вогні», але й палку любов і гордість за свій народ, що спородив її.

Під час заходу особливий акцент було зроблено на те, якої значущості набули слова Лесі Українки під час повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, актуальність текстів її філософської та громадянської лірики.

Хто волі ще не відцуравсь,
Нехай іде до бою!
Хто пам’ята про славу й честь, –
До зброї! хто за мною?

Наш край віддавна вільний був,
Таким повік він буде;
Ви бачили, як прав своїх
Боронять наші люде.

З поеми Лесі Українки «Роберт Брюс, король шотландський»

Студенти розповідали про унікальність особистості письменниці (Олена Суркова, гр. ФБСС-11 ), псевдонім (Катя Висоцька, гр. ФБСС-11), творчу спадщину (Вікторія Горбачевська гр. ОО-11), фольклористику (Анастасія Войстрик, гр. ОО-11), хворобу та любов (Ірина Павліха, гр. ІПЗ-11), останні дні у Грузії, цензурування, репресії проти родини (Сергій Данилишин, гр. ІПЗ-11), переглянули відеоекскурсію про життєві стежки Лесі Українки у Луцьку, Колодяжному.

Вміло й артистично вірші Лесі Українки читали: Анна Дубчак, Валерій Качула, Сергій Данилюк, Олександр Ніщик, Вадим Притулюк, Богдана Меріда, Вікторія Ліщук, Анна Стасюк (студенти гр. ІПЗ-11, ОО-11, ФБСС-11).

Здобувачі освіти, які завітали на захід у ролі слухачів, збагатили знання про письменницю, отримали задоволення від почутої поезії, пізнали сенс її рядків.

Викладачі української мови та літератури Бурило Л.О., Матвійчук О.М.