«Леся Українка: мандрівка серця» (до 149-ої річниці від Дня народження великої поетеси)

В рамках тижня суспільно-гуманітарних дисциплін відбулася літературна година, приурочена 149-й річниці від дня народження великої поетеси. Леся Українка ввійшла в історію світової культури як драматург, провісниця національно-демократичних перетворень в Україні. Але для нас, волинян, є відрадно, що саме вона є патронесою нашого краю, нашої Волині. 24 лютого 2020 р. у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбулась літературна година, на яку було запрошено студентство І та ІІ курсів з ВоК НУХТ. Разом зі молоддю захід відвідали й викладачі Загоровська Н.Л., Сірук Н.М., Козак Г.А., Оксенюк Н.Г., Гавриленко М.А. та Кондратюк В.В.

 Присутнім було представлено досить цікавий ракурс її життєвого шляху – «Мандрівка серця», в якій відобразились подорожі світом у пошуках зцілення від хвороб. Студенти дізнались про її життєвий шлях, який був коротким, проте яскравим. Відома поетеса побувала в Австрії, Польщі, Німеччині, Єгипті, Грузії, де зачерпнула в свою душу витоки історії та культуру цих країн, з повагою ставилась до звичаїв та традицій народів Заходу та Сходу.

Все це знаходило відображення в поетичній та драматургічній спадщині, що й було змальовано студентам та викладачам коледжу. Під час літературної години в бібліотеці звучали розповіді про перебування Лесі Українки в країнах Європи та Сходу, уривки з її «Лілеї», «Лісової пісні», з цікавого закордонного листування. Студенти та викладачі подякували модераторам заходу О.Кириченко та К.Веремчук за «цікаву подорож разом з Лесею Українкою».

Сірук Н.М.