Лекція «Вакцинація як засіб захисту від інфекційних захворювань»

На виконання наказу МОЗ України від 26.06.2018р. №1216 «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями», розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації №722 від 01.11.2018 р. «Про посилення протиепідемічних заходів в області» у Волинському коледжі НУХТ проведено лекцію «Вакцинація як засіб захисту від інфекційних захворювань» за участю Дмитрук Мар’яни Мирославівни, сімейного лікаря, викладача Ківецівського медичного коледжу, керівника громадської організації «Батьки за вакцинацію у Волинській області» та заступника директора з НВР Межової Оксани Володимирівни.

Мета заходу: попередження інфекційних хвороб через забезпечення загальної доступної імунізації та надання достовірної інформації щодо вакцинації.

У своєму виступі Межова Оксана Володимирівна зазначила, що керуючись законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення», з метою попередження поширення інфекційних захворювань серед студентів і учнів та працівників в закладі освіти проводиться робота щодо здійснення обов’язкової вакцинації від інфекційних захворювань, зокрема кору і дифтерії. Оскільки вакцинація – це єдиний надійний засіб від кору, спалахи якого зафіксовані в регіоні.

Сімейний лікар, викладач Ківецівського медичного коледжу, керівник громадської організації «Батьки за вакцинацію у Волинській області» Дмитрук Мар’яна Мирославівна повідомила, що кожна людина має цікавитися вакцинальним статусом і відвідувати сімейного лікаря. Оскільки саме вакцинація є додатковим захистом від інфекційних хвороб. Вакцинація симулює організм людини для успішної протидії бактеріям і вірусам, які викликають серйозні захворювання у людей. Особа , яка пройшла належну вакцинацію набагато краще захищена від хвороб , ніж особа , що не була щеплена. Будь-яке захворювання у вакцинованої особи буде проходити більш легко, завдяки існуючому частковому захисту.

Вчасно проведена вакцинація має важливе значення для здоров’я і добробуту нації , оскільки захищає організм людини від інфекційних хвороб, полегшує перебіг захворювання, запобігає епідеміям.

Межова О.В.