Красномовство – це живопис думки

12.06 студенти коледжу вкотре мали можливість стати учасниками заходу у рамках проєкту «Красномовство – це живопис думки» (Б. Паскаль).

Важко уявити собі сучасну успішну молоду людину, котра б не вміла добре говорити, не володіла б даром переконання за допомогою слова. У добу менеджменту, маркетингу, соціології, засобів масової інформації, наука красномовства знову набуває своєї актуальності.

Красномовству як мистецтву надавали великого значення в Давньому Єгипті, Індії. Китаї, Україні та інших державах, але батьківщиною риторики традиційно вважають Давню Грецію. Саме там вона як наука була розроблена Арістотелем, Цицероном, Квінтиліаном та іншими грецькими мислителями, про яких розповіли студенти групи ІПЗ – 11 Венський Вадим, Данилюк Сергій, Ніщик Олександр, Притулюк Вадим. Максимчук Роман підготував і ознайомив із 14 правилами, які допомагають переконувати.

«Усе життя людини пов’язане із спілкуванням, бо без нього неможливо вести ділові бесіди, переговори, презентації. Щоб бути успішною людиною сьогодні, будемо вивчати мистецтво спілкування», – сказала Дубчак Анна.

Що дає здобувачам освіти вивчення риторики? Вони оволодівають вміннями переконувати, а це вміння – умова успішного життя. Той, хто вміє переконувати, здобуває перемогу і в незначному, і у великому.

Основний закон успіху людини – системне поповнення своїх знань, безперервна робота над собою.

Бурило Л.О., Матвійчук О.М.