14 березня відзначається свято усіх математиків – День числа Пі. Саме тому, в цей день у Волинському фаховому коледжі Національного університету харчових технологій відбулася надзвичайно цікава та пізнавальна подія – конференція TED Talk на тему «Математика: просто про складне». Конференція відбулась в рамках тижня циклової випускової комісії комп’ютерної та програмної інженерії.
На початку заходу гостей привітала організаторка події, викладачка циклової випускової комісії комп’ютерної та програмної інженерії Тетяна Пугач, яка наголосила на важливості математики як науки, адже вона лежить в основі багатьох сучасних технологій та наукових досягненнях. Після цього студенти другого курсу поділилися своїми дослідженнями про сучасні аспекти застосування математики у різних галузях життя.
Сух Дарія, студентка групи КІ-21 у своєму виступі на тему «Історія математики: від античності до сьогодення. Як математика стала ключовою складовою нашого розвитку» розповіла про еволюцію математичних знань від давніх часів до сучасності. Вона висвітлила важливі моменти історії математики, починаючи з використання шістдесяткової системи числення древніми шумерами 4000 років до н.е, аж до сучасних досягнень у комп’ютерних обчисленнях та галузі штучного інтелекту. Дарія показала, як математика відіграла ключову роль у розвитку науки, технологій та суспільства загалом, використовуючи численні приклади та ілюстрації.
Студентка групи ІПЗ-21 Дубчак Анна у виступі «Математика та мистецтво. Дослідження зв’язку між числами та естетикою створення шедеврів» розкрила цікавий аспект взаємозв’язку між математикою та мистецтвом. Анна проілюструвала свої дослідження численними прикладами з історії мистецтва, вказавши на те, як великі митці минулого та сучасності використовували математичні принципи для створення вражаючих картин, скульптур та пам’яток архітектури.
Базюкевич Артем, студент групи ІПЗ-22 розповів про взаємозв’язок криптографії та математики. Він також проілюстрував свої пояснення на прикладі створення секретних чатів в Telegram, які використовуються для захисту конфіденційної інформації в електронних комунікаціях. Артем підкреслив, що розуміння математичних принципів є ключовим для розробки нових і більш надійних криптографічних систем.
У своєму виступі «Захист анонімності в мережі. Використання математичних та алгоритмічних методів в браузері Tor» студент групи КІ-22 Корнелюк Арсен розглянув принципи роботи браузера Tor і розкрив особливості захисту анонімності у цій мережі. Він пояснив, як математичні методи, зокрема криптографія, використовуються для забезпечення анонімності користувачів, що працюють з Tor.
І на завершення події, студент групи КІ-21 Михальчук Максим у своїй доповіді «Справжні величини чисел» продемонстрував усім присутнім магію чисел, розповівши на легких та доступних прикладах різницю між мільйоном та мільярдом, а також розповів про такі числа як Ґуґол та число Грема. Максим не оминув своєю увагою число Пі, яке є особливим як для математики так і для науки в цілому. Його доповідь зацікавила аудиторію своїм простим та зрозумілим підходом до складних математичних понять, підкресливши важливість розуміння чисел у повсякденному житті та науці.
Учасники заходу мали можливість переконатися в тому, що математика – це не прісний набір формул. Вона є скрізь, якщо знати, куди поглянути.