Гумор, сатира, гротеск – засоби боротьби з ворогом

У рамках історичного тижня на відділенні загальноосвітньої підготовки організовано виставку історичних газет, малюнків, карикатур, присвячених подіям Другої світової війни.

У минулому було вдосталь подій, що не завжди сприймались однозначно, довкола яких ламали списи в запальних дискусіях учені мужі. Саме показ героїзму людей, які захищають свою Батьківщину, і демонстрація ненависті до тих, хто зазіхає на Вітчизну, є ціллю конкурсу історичних малюнків та карикатур.

Варто зазначити, що всі роботи виконані студентами першого курсу коледжу. На карикатурну творчість студентів надихнула діяльність Кукриністів (М.В. Куприянова, П.Н. Крилова, М.А. Соколова), які на собі винесли всі тяготи війни і висвітлили всі 1418 днів радянсько-німецької війни у сатиричній формі. Зброя сатири Кукриністів била ворога, вселяла у серця бійців та офіцерів почуття ненависті до гітлерівського фашизму, віру у перемогу над ворогом.

«Карикатура направду сприяє справі воєнно-патріотичного виховання молоді особливо сьогодні, у такий складний час для України, коли на Сході йде неоголошена війна», – стверджує викладач історії Людмила Салагацька.