«Грати в шахи у цьому навчальному закладі сам Бог велів»

,

Такими словами сьогодні, 22 квітня, голова Волинської шахової федерації Володимир Вдовенко вітав Волинський коледж НУХТ.
Зустріч відбулася з приємної нагоди – благодійний фонд «Фонд Володимира Вдовенка «Людина – мірило всіх речей» передав Волинському коледжу Національного університету харчових технологій демонстраційну шахову дошку для занять в гуртках та секціях. «Сьогодні логічне мислення – це основа успіху в житті, яке допоможе правильно проаналізувати будь-яку ситуацію або проблему, вибравши раціональний варіант рішення. А логічне мислення потрібно постійно тренувати, тому я закликаю молодь до шахових занять і намагаюсь робити все, що сприяє реалізації нашої спільної мети – виховання освіченої та інтелектуальної молодої людини. Хотілося б, щоб студенти досягали гарних успіхів не тільки в шаховій грі, а й у житті загалом», – пояснив причину свого подарунка Володимир Вдовенко.

Треба сказати, що діяльність благодійного фонду повністю перекликається з назвою, що містить слова давньогрецького філософа Протагора: «Людина – мірило всіх речей». У цій крилатій фразі знайшла своє вираження концепція культури, ідеалом якої є вільна й політично активна людина.

Також від благодійного фонду «Фонд Володимира Вдовенка «Людина – мірило всіх речей» було передано низку тематичних книг та навчальну програму для проведення шахових занять в освітніх закладах, яка є досить корисною для викладачів, адже зараз багато закладів уводять у свої навчальні плани заняття з шахів. Користуючись нагодою, Володимир Вдовенко ще презентував збірки творів волинської поетеси Тетяни Яков’юк «Молитва» та «Катрени».

Шахова приязнь між Волинським коледжем НУХТ та Волинською федерацією шахів зародилася два роки тому. Коли шукали приміщення для проведення Міжнародних шахових турнірів, то будівля коледжу в заповідній частині Луцька підійшла ідеально. Тим паче, що навчальний заклад і шахи історично взаємопов’язані. Волинський коледж є спадкоємцем Луцького колегіуму, історія якого сягає вже більше 400 років. Це був один з перших вищих навчальних закладів України. Навчанню шахової гри в колегіумі приділяли багато уваги. Також щорічно у Луцькому колегіумі проводили театралізовані шахові ігри. Відомо, що у 1752 році на території закладу було побудовано окремий двоповерховий будинок для «шляхетських кавалерів». Підлога в приміщенні була викладена різнокольоровими квадратами і по ній, як по шаховій дошці, ходили «шахові фігури», а це були відповідно одягнені спудеї. Таким чином «шляхетські кавалери» галантно грали в театралізовані шахові ігри.

Ось такі цікаві факти з давньої і новітньої історії коледжу. Сподіваємось, що наша шахова історія буде розвиватися і надалі.