Година-реквієм до річниці Голодомору «Джеймс Мейс: ваші мертві вибрали мене»

Завдяки нашій активній співпраці з Волинською державною обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки, 14 листопада 2018р. студенти І курсу групи 49 відділення загальноосвітньої підготовки мали можливість в черговий раз взяти участь у годині – реквіємі до річниці Голодомору «Джеймс Мейс: ваші мертві вибрали мене».

Щороку, у четверту суботу листопада, українці запалюють у вікні свічки й моляться за душі невинно убитих земляків під час страшних голодоморів. Ідея запалювати свічку у вікні виникла у Джеймса Мейса – визначного українознавця, американського історика, політолога, журналіста та громадського діяча, який першим, поза межами України, розповів світові про голодомор 1932-1933 років.

Студенти підготували презентації про Джеймса Мейса, типового американця, який фізично жив у двох світах. Більшу частину свого життя – в Америці, де народився, здобув блискучу освіту. Він був єдиним, хто захистив на Заході дисертацію на тему історії України. Останні ж понад десять років проживав в Україні, яку безкорисливо любив, хоча, як показав час, на жаль, без  взаємності. Ці дві віхи життя Мейса були лише тлом, на якому розгорталася його діяльність дослідника історії України. По переїзді на постійне місце проживання в Україну, як визнаний у світі провідний експерт з Голодомору, був головним речником України на міжнародній арені.

На імпрезі виступив Андрій Бондарчук – народний депутат України першого скликання, почесний громадянин Луцька, голова Братства святого апостола Андрія Первозванного, автора книг про Голодомор «Знімали у тайзі кіно про хліб», яка була присвячена Джеймсу Мейсу, «Україна. Голодомор 1946-1947р.р.: непокараний злочин забуте добро». Він особисто був знайомий з Джеймсом Мейсом та зустрічався з ним двічі.

Студенти з цікавістю переглянули тематичну книжкову виставку. Вони відзначили, що такий захід надовго залишиться в пам’яті.