Фестиваль інновацій 2023

Інновації в освіті є закономірним явищем, динамічним за характером і розвивальним за результатами. Їх запровадження дозволяє вирішити суперечності між традиційною системою і потребами в якісно новій системі освіті. Інноваційні процеси в освіті покликані формувати новий етап взаємодії, розвитку педагогічної творчості, а також процесів застосування її результатів під час цифровізації освітнього процесу.

З 25 вересня по 05 жовтня у коледжі традиційно відбувся І відбірковий етап обласного фестивалю інновацій у системі професійної (професійно-технічної) освіти.

Щорічно Фестиваль планується та організовується управлінням освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Волинській області.

Талановиті педагоги коледжу взяли участь у заході та у різних формах продемонстрували власні цифрові, комунікативні, фахові компетентності, можливості формування практичних вмінь здобувачів освіти з використанням сучасних педагогічних та виробничих технологій в освітньому процесі.

Голова циклової методичної комісії майстрів виробничого навчання, майстер виробничого навчання Юлія Сидорук презентувала «Технологію веб – квесту на уроках виробничого навчання» для учнів професії Пекар.Кондитер.

Веб-квест являє собою міні-проєкт, заснований на пошуку інформації в Інтернеті, присвячений самостійній дослідницькій роботі учнів (зазвичай, у групах) з певної теми з гіперпосиланнями на різні веб-сторінки.

Сьогодні ця технологія використовується як найбільш вдалий спосіб використання інтернету в освітньому процесі.

Таким чином, веб-квест – це цікавий та перспективний вид діяльності, гра і навчання одночасно. Виконуючи різні ролі, учні розглядають проблему з різних сторін.

Веб-квест на уроках виробничого навчання – це навчально – пізнавальне завдання, яке проводиться у формі гри, змагання із застосуванням інформаційних ресурсів, сформульоване та подане за допомогою Веб – технологій.

Квест-урок стимулює розвиток логічного мислення, привчає здобувачів освіти розмірковувати над завданнями, різнобічно оцінювати ситуацію, аналізувати інформацію з точки зору її значення, важливості та необхідності, дозволяє пов’язувати матеріал з кількох предметів, залучаючи логіку та критичне мислення.

До того ж, такі заняття дають можливість учням відчувати себе безпосередніми учасниками освітнього процесу, а не залишатися пасивними спостерігачами і споживачами інформації, запропонованої педагогом.

Емоційність процесу, пов’язана із отриманням результатів і проходженням етапів квесту, сприяє кращому засвоєнню інформації та формуванню ключових компетентностей.

Викладач математики Галина Сахарчук провела тренінг «Використання онлайн-дошок під час дистанційного та змішаного навчання на уроках математики», ознайомила з основними принципами роботи онлайн-дошок, наголосила на їхніх перевагах та можливостях, описала виклики та загрози, надала практичні поради, рекомендації, які допоможуть максимально ефективно використовувати цей цифровий інструмент для досягнення навчальних цілей, незалежно від того, чи є ви викладачем, чи здобувачем освіти. Під час виступу викладач розповіла як ефективно використовувати та інтегрувати онлайн-дошки в освітній процес та зробити навчання більш цікавим і доступним для всіх учасників.

Галина Долотова, викладач хімії презентувала майстер-клас «Застосування інноваційних освітніх технологій на уроках хімії», розповіла про використання на заняттях платформи Liveworksheets та мобільних додатків з предмета.Викладач англійської мови Юлія Панасюк провела майстер-клас «Використання інноваційних технологій при викладанні іноземної мови на платформах “Wordwall” та “Twee”». Під час виступу Юлія Володимирівна розповіла про можливості застосування платформ при вивченні лексичних одиниць та подальшого контролю засвоєння мовного матеріалу. Інтерактивні навчальні ресурси дають можливість використовувати різноманітні види діяльності (читання, аудіювання, письмо, говоріння) при підготовці та проведенні занять, підвищувати ефективність освітнього процесу та покращити рівень володіння іноземною мовою.

Вітаємо учасниць, зичимо нових творчих здобутків та бажаємо успішної участі в обласному етапі Фестивалю!