Within the framework of the EU Erasmus+ project ‘Horizontal capacity building of vocational education for internationalisation and modernisation, including innovation, digitalisation, and sustainability, through methodology transfer and exchange of best practices’, project number 101129249, Olga Zvereva, Chairman of the College Board and Development Director (HOTEL SCHOOL, Riga), presented important aspects of the development of education in the field of environmental sustainability and digitalisation during her speech at the seminar. She emphasised the importance of the European Climate Pact, which aims to unite people in the fight for climate neutrality in the EU by 2050. The workshop participants learned how everyone could contribute to environmental protection, regardless of their level of training or experience.
В рамках реалізації проєкту ЄС Еразмус+ «Горизонтальна розбудова потенціалу професійної освіти для інтернаціоналізації та модернізації, включаючи інновації, цифровізацію та стійкість, шляхом передачі методології та обміну кращими практиками», номер проєкту № 101129249, Ольга Звєрєва голова ради коледжу і директор з розвитку (HOTEL SCHOOL, м. Рига), під час виступу на семінарі презентувала важливі аспекти розвитку освіти у сфері екологічної стійкості та цифровізації.
Вона наголосила на значущості Європейського кліматичного пакту, який спрямований на об’єднання людей у боротьбі за кліматичну нейтральність ЄС до 2050 року. Учасники семінару дізналися, як кожен може зробити свій внесок у збереження довкілля, незалежно від рівня підготовки чи досвіду.
Також було висвітлено «зелені» ініціативи в освіті, які підтримує ЄС. Вони передбачають впровадження екологічних підходів у навчальні програми та розвиток компетенцій сталого розвитку у студентів. Акцент зроблено на важливості цифрових технологій, які допомагають впроваджувати екологічні рішення в навчальний процес.
Окрему увагу приділили програмі DiscoverEU, яка сприяє знайомству молоді з екологічно чистими містами Європи. Це дозволяє студентам не лише подорожувати, а й отримувати знання про стійкий розвиток міст, переможців Європейської зеленої столиці та інших екологічних ініціатив.
Крім того, було представлено новий європейський маршрут Баугавз (Bauhaus Route), що поєднує цінності сталості, інклюзивності та естетики у міському плануванні. Ця ініціатива сприяє формуванню екологічно свідомого підходу до розвитку міських просторів.
Захід став важливим майданчиком для обміну досвідом та обговорення стратегій, які допоможуть освітянам та студентам адаптуватися до викликів подвійного переходу – екологічного та цифрового.




Проєкт реалізується за фінансової підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+. Координатором є Коледж готельного менеджменту HOTEL SCHOOL (Латвія, Рига), учасниками проєкту є Італійська школа гостинності (Італія, Рим), Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій (Україна, Луцьк) та Центр професійної освіти Дон Боско (Україна, Львів). Проєкт направлений на модернізацію професійної освіти у сфері гостинності через впровадження інноваційних технологій та обмін найкращими практиками.