«Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я… »

25 лютого – 149 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки.

Така талановита, впевнена, вперта, розумна, неймовірно сучасна і прогресивна… Така втомлена, вимучена фізично і духовно, така нещасна у коханні. Леся Українка – жінка, чиє ім’я знають далеко за межами України. До дня її народження згадуємо особисту драму поетеси та непросте життя.

В актовій залі коледжу відбулася літературно-музична композиція «Довго щирими сими словами  до людей промовлятиму я… », яку підготували студенти груп  ОО-11, ФБСС-11 та учні КВ-11.

На святі прозвучали поезії  «Хотіла б я піснею стати», «Надія», « У дитячі любі роки»  у виконанні студентки Марії Кушнір (гр. ОО-11). Переглянули відеоролики про життя Лесі Українки в Луцьку та невідоме про відомих ( історії кохання)

Неоціненний внесок зробила Леся Українка в фольклористику не тільки як збирач, але і як виконавець народних пісень. В репертуарі Лесі Українки, крім календарно-обрядових пісень, були пісні історичні, козацькі, рекрутські, ліричні, побутові, колискові, дитячі, жартівливі, баладні, танцювальні і, що найунікальніше – пісні до казок. 220 народних мелодій записано з її голосу. На заході прозвучала українська  народна пісня «Ой, у гаю, при Дунаю» у виконанні Анастасії Дідух.

Присутні мали змогу зануритись у життєвий та творчий шлях Лесі Українки, пройнятись її думками, болем та великою любов’ю до України. Захід пройшов душевно та надихаюче.

Бурило Л.О., Кузик Н.О., Матвійчук О.М.