День відділення інформатики та комп’ютерної техніки

Інноваційно та незвично – такими епітетами присутні охарактеризували івент з нагоди Дня відділення інформатики та комп’ютерної техніки, який відбувcя 7 грудня 2018 року в стінах Волинського коледжу НУХТ. Захід проводився в межах тижня комп’ютерних наук (ComputerScience Education Week, December 3-9, 2018), який відзначають у всьому світі.

Подія розпочалася вмультимедійній аудиторії коледжу, з вступного слова завідувача відділення інформатики та комп’ютерної техніки Володимира Величка, який радо привітав запрошених школярів, студентів та усіх присутніх, розповів про історію тижня комп’ютерних наук, умови вступу та особливості навчання на відділенні ІКТ. Інформація про вступ була поширена за допомогою QR коду, що з інтересом сприйнялося майбутніми абітурієнтами. Далі про особливості навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста розповів завідувач кафедри інформаційних технологій, к.ф-м.н. Олександр Бурбан. Він звернув увагу на рівень підготовки дипломних робіт та можливості подальшого працевлаштування випускників. На підтвердження слів завідувача кафедри, студент третього курсу спеціальності інженерія програмного забезпечення Максим Кондраєв продемонстрував розробку 3D моделі споруди коледжу, яку в подальшому планується впровадити на ігрову платформу.

Про переваги студентського життя, особливості функціонування cтудентського самоврядування в коледжі, участь в конкурсах, заходах та проектах розповіла голова студради Олеся Іллюк.  

Однією з локацій, в межах святкування, стала Година коду (Hour of Code) – це безкоштовна міжнародна освітня ініціатива, що спрямована на популяризацію інформаційних технологій серед учнів шкіл за допомогою проведення одного спеціально розробленого інтерактивного уроку. За час існування ініціативи в ній взяло участь понад 465 мільйонів школярів зі 180 країн! Під керівництвом кваліфікованого інструктора к.т.н. Олександра Ройка, бажаючі мали змогу протягом години створити ігровий додаток використовуючи мову програмування JavaScript та спеціальне програмне забезпечення.

Слід відзначити цікаву і змістовну екскурсію будівлею коледжу, яку для гостей провела завідувач відділення туризму та готельно-ресторанної справи Світлана Зінкевич.

Значний інтерес у присутніх викликав майстер-клас зі зварювання оптоволоконних ліній зв’язку, проведений викладачем кафедри інформаційних технологій Романом Демедюком.

Протягом всього заходу тривала виставка розробок та досягнень учнів, студентів та викладачів відділення, а також здійснювалась пряма трансляція подій у мережі Інтернет.

Логічне завершення та підведення підсумків події відбулося у актовому залі коледжу. Для гостей і всіх присутніх з творчими номерами виступили студенти коледжу. На завершення дійства для учасників Hour of Code було вручено сертифікати міжнародного зразка.

Щиро дякуємо всім хто долучився до підготовки та проведення заходу!