День безпечного інтернету 2021

На даний час ми живемо у динамічному оточенні з відсутністю кордонів та неперевершеними можливостями, які надає всесвітня мережа. Соціальні медіа та інформаційні технології принесли багато нового досвіду, а також цілий новий вимір «віртуальний світ». Тому дуже важливо, щоб усі учасники даного середовища мали критичне розуміння, необхідне для того, щоб протистояти викликам цифрових технологій та Інтернету, а також отримували користь від широкого спектру його можливостей.

Щороку у всьому світі відзначається «День безпечного Інтернету»  (Safer Internet Day) запроваджений мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми та молоддю. Цього року він випав на 09 лютого і проходить під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Дану ініціативу запроваджено з метою залучення до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх. Окрім того, це спонукання до ввічливого онлайнового спілкування задля набуття найкращого цифрового досвіду.

Саме з метою формування у здобувачів освіти компетентностей цифрової грамотності та виховання «цифрового громадянства» було проведено тематичні лекції, бесіди та вікторини. Навчальні матеріли спрямовувалися на розвиток навиків безпечної та відповідальної поведінки у цифровому світі. Інформація надана учням і студентам відображала основні галузі цифрових мережевих технологій: доступність, електронна комерція, онлайн спілкування та співпраця, цифровий етикет, медіаграмотність, цифрове здоров’я та добробут, кібер права та відповідальність, цифрова безпека та конфіденційність.

Студенти, учні, викладачі та майстри виробничого навчання активно долучилися до глобальних ініціатив мережевої академії Cisco «Safer Internet Day Challenge 2021» та Всеукраїнського відкритого онлайн-уроку із трансляцією через прямий ефір YouTube «Онлайн-синергії для найкращого інтернету», присвяченого Дню безпечного Інтернету. Захід був організований Академією цифрового розвитку та громадською організацією “Центр демократичних реформ та медіа” в межах співпраці Міністерства освіти і науки України та Google Україна, за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Під час заходу учасники спільно виконували вправи у віртуальних кімнатах, розглянули ключові принципи мережевого етикету й безпечної поведінки, отримали рекомендації щодо обережності і відповідальності під час роботи в інтернеті, за що коледж отримав цифровий бейдж учасника.

Весело та діджитально пройшла вікторина «Safer Internet Day» на платформі Kahoot, організована викладачем Тетяною Пугач.

У всіх учасників заходів склалося стійке переконання: необхідно розуміти, що використовуючи пристрої з доступом до мережі інтернет кожен є потенційною жертвою для атак зловмисників, але знання способів та можливостей захисту зменшує таку ймовірність впливу, тому цифрову грамотність в сучасному світі необхідно розвивати протягом усього життя.

Величко В.Л.