Cтуденти коледжу відвідали фестиваль «Професії, що зникають»

11 листопада 2022 року студенти відвідали фестиваль «Професії, що зникають», який відбувся у Палаці культури міста Луцька. Захід проходив у рамках реалізації проєкту «Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини» Програми Транскордонного співробітництва.

Свої роботи представили 15 майстрів традиційних ремесел. Це і вишиті рушники та сорочки, вироби з глини, соломи, з лози, меди, воскові свічки, ляльки–мотанки.

Волинь і Курпівський регіон (Польща) визнані одними з найбагатших і найцікавіших за своїм етнографічним характером. Їх культура має особливі традиції декоративно-прикладного мистецтва, які в такій мірі не збереглися більше ніде. Проте без активної підтримки та популяризації волинських та курпівських традиційних професій, зокрема виробів народної творчості, вони можуть бути втрачені для майбутніх поколінь. Є ризик, що професії та навички, які зараз не є популярними, зовсім зникнуть, якщо молоде покоління не засвоїть їхні цінності.

Свої роботи презентували турійська майстриня Валентина Якимович, луцькі пасічники Володимир Дмитрук та Антон Шотік, Анатолій Філозоф, Володимир Кусик та інші талановиті люди Волині.

Також на заході була присутня волинська дитяча поетеса Наталія Бугай, яка має 2 поетичні збірки і понад 200 пісень. Вона презентувала унікальні ляльки-мотанки, яких зробила понад 10 тисяч. ЇЇ вироби були представлені в різних куточках світу. Також майстриня проводить майстер-класи, для того, щоб ділитись досвідом і просувати українську культуру. Продає свої вироби на аукціонах для підтримки наших бійців. А ще ми дізналися, що вона була ученицею нашого закладу і здобула професію фрезерувальника.

Захід був надзвичайно цікавим, змістовним, адже він надав можливість майстрам народної творчості представити своє мистецтво, популяризувати край, його історію, культуру та сучасні досягнення. Наші студенти зробили висновок, що не кожен наділений таким талантом, але кожен може активно підтримувати та популяризувати традиційні волинські професії, а особливо вони – молоде покоління.

Тетяна Герасимчук