25-а річниця Конституції України

28 червня 2021 року наша держава відзначає 25-річчя від Дня прийняття Основного Закону – Конституції України. Цей день – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. У Волинському фаховому коледжі НУХТ теж долучилися до відзначення цього свята. Викладач історії, кандидат історичних наук Сірук Н.М  провела відео-лекторій для студентів групи ХТ – 11, а студенти групи ХТ – 12 відвідали експозицію Волинського краєзнавчого музей, приуроченої визначній події в історії нашої держави.

Сірук Н.М. зазначила, що прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. Викладач детальніше зупинилась на історичних віхах становлення цього документу – від Конституції Пилипа Орлика до сьогодення, зауважила, що 25 рокiв тому, з 27 на 28 червня 1996 року, впродовж майже 24 годин народні депутати України працювали над остаточною редакцією проекту Конституції нашої Держави. Після гарячих дебатів i узгоджень 28 червня о 9 годині 18 хвилин, більшість народних обранців проголосували за нині діючий Основний Закон нашої країни. Конституція набула чинності в день її прийняття.

В музеї студентам було показано артефакти, того далекого 1996 року, де чітко представлено статті документа про права людини та громадянина, сприяння подальшому підвищенню  міжнародного авторитету України на світовій арені та викладено статтю 5, де описано, що «Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є НАРОД».

Сірук Н.М.