Книжкові виставки

У пам’яті скорботний 33-й рік

“Неврожаї від бога,
А голод від людей”.
(народна мудрість)

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

До дня пам’яті жертв голодомору у бібліотеці коледжу оформлена книжкова інсталяція « У пам’яті скорботний  33-й рік» на якій представлені спогади очевидців, архівні документи та ілюстровані матеріали, що розкривають перебіг, причини та наслідки трагедії  для українського народу. Завідувач бібліотекою коледжу презентувала книгу  Григорія Гуртового «Голгофа голоду»: Спогади про прожите. Розповіла про автора, який пережив голодомор 1933 року. Книга присвячена 75-річчю пам’яті багатомільйонних жертв голодомору 1933 року. Автор сотень досліджень і публікацій з історії міст і сіл Волині, а також п’яти книг. Г.Гуртовий  створив у селищі Торчин народний історичний музей і був керівником більше 50 років. Заслужений працівник культури України, його визнано «Людиною року 2009 на Волині». Лауреат премії Всеукраїнського культурно-наукового фонду «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» 2009 року.

Книги про голодомор


Акція “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА”

 Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Презентація “Світ без насильства”