І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.
Т.Г.Шевченко
Тарас Григорович Шевченко – великий український поет і художник XIX століття творив у епоху, коли Україна переживала непрості часи політичних, соціальних і культурних випробувань. Його поезії часто вражали глибиною і проникливістю, але якби він жив сьогодні, його геній, безсумнівно, відобразив би сучасні реалії війни, адже попри свою творчу натуру, Тарас завжди був бунтарем. Його вірші надихали українців і за часів Революції гідності, і нині, під час страшної російської агресії.
В рамках тижня відзначення 210 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка викладачами-філологами та бібліотекарем коледжу проведено літературну годину «Шевченко справжній та сучасний», оформлено книжкову виставку «Дорогами великого Кобзаря» та організовано перегляд документального фільму «Мій Шевченко», метою якої є привернути увагу здобувачів освіти до поетичного слова генія, виховувати справжній патріотизм, який включає i любов до рідної мови.
У фільмі було показано Шевченка «без прикрас, цензурування та канонізації його постаті». Так, Кобзар – це не монументальна постать, не пам’ятник, не ідол, а людина – реальна людина, із вчинками і переживаннями, із сумнівами і мріями, яка колись жила на цьому світі. Проте водночас слід зважати і на те, що творчість цієї людини справила значний вплив на культурне, мовне, світоглядне становлення українства і Геній якої вже став єдиним цілим з Україною. Без перебільшення, Шевченко – це більше, ніж великий український поет, це цивілізаційний вектор України, це наріжний камінь буття українського народу.Гортаючи сторінки творчості генія, молодь усвідомлює, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість – не просто поетичні рядки, а філософія і мудрість та сучасність.
Людмила БУРИЛО, Наталія КУЗИК, Тамара МІСКОВЕЦЬ